جستجو در وبلاگ

درباره ما

آخرين مطالب

بایگانی

آمار وبلاگتعلیق معاملات ملکی به بعد از انتخابات پایان یافت

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

خرید و فروش واحدهای مسکونی و ساختمان های مسکونی بر خلاف پیش بینی بسیاری از کارشناسان مسکن برای سال 96 و شروع امسال، نشان از آن دارد که تا حدی افت داشته است. خرید و فروش املاک مسکونی و ساختمان های مسکونی در فروردین 96 به مقدار 8.5 درصد افت داشته است.

از مهم ترین دلایلی که برای این رکود مسکن و کم شدن معاملات ملکی بر شمرده می شود تعلیق معاملات ملکی می باشد که البته پایان یافت و انتظار می رود رکود 4.5 ساله خرید و فروش واحدهای مسکونی و معاملات ملکی پایان یابد.

منحنی معاملات ملکی روند خوبی را سپری خواهد کرد. در شروع امسال بسیاری از سازندگان مسکن و خریداران واحدهای مسکونی و املاک مسکونی دست نگه داشتند تا شاهد نتیجه ی انتخابات ریاست جمهوری باشند. با تدوام دولت یازدهم بسیاری از سوالات برای این افراد حل خواهد شد و با آگاهی بیشتر ی توانند به قیمت گذاری واحدهای مسکونی دست بزنند.

با این تفاسیر در حال نزدیک شدن به دوران رونق مسکن هستیم. دورانی که از دید کارشناسان مسکن باید تا اواخر سال 96 تحقق پیدا کند و خرید و فروش واحدهای مسکونی را تحت تاثیر قرار بدهد.

افزایش قیمت در بازا معاملات ملکی را نخواهیم داشت. جهت قیمت مسکن و املاک مسکونی پدیده ای است که می تواند نارضایتی های زیادی را برای افراد ایجاد نماید و رشد اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار بدهد. انتظار می رود با رشد غیر تورمی مسکن رونق در بازار معاملات ملکی را تجربه نماییم.

منبع خبر

ادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:30 ق.ظ - روز سه شنبه 2 خرداد 1396    |  

 

بهترین زمان خرید خانه و ملک

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

با توجه به شرایطی که در بازار املاک حاکم می باشد می توان گفت که بهترین زمان برای خرید خانه همین زمان می باشد که رکود وجود دارد و قیمت خانه افزایش نداشته است. شاهد وجود سرمایه های عظیمی که در خانه های ساخته شده و خالی وجود دارد هستیم که به دلیل رکود بازار هیچ نوع معاملات ملکی صورت نمی گیرد و یا اگر خرید و فروش صورت می گیرد تعدادی اندک دارد.

فعالان بازار مسکن در تمامی روزهای سال در تلاش هستند تا بتوانند در خرید و فروش املاک رونقی ایجاد کرده و بازار معاملات ملکی را مانند قبل گسترده سازند که البته برای افرادی با بودجه کم و استفاده از وام مسکن در مناطق معمولی تر با خانه های معمولی و قیمت پایین تر این خرید و فروش ملک بیشتر صورت می گیرد.

در زمان رکود بازار مسکن قیمت املاک افزایش پیدا نمی کند و تا حد زیادی راکد می ماند و بسیاری از سرمایه گذاران در امر ساخت و ساز خانه برای زنده کردن سرمایه خود و فعال کردن بیشتر سرمایه خود تصمیم می گیرند که قیمت ملک و ساختمان خود را کاهش بدهند و با تخفیف بیشتری بفروشند و این امر سبب می شود که زمان مناسب برای خرید خانه و یا ملکی مناسب باشد.

به دلیل عدم اقدام سرمایه گذاران برای پروژه های ساخت و ساز، فروش خانه های کلنگی نیز رکود داشته و  بیشترین خرید و فروش مربوط به واحدهای مسکونی با متراژ پایین تر و کوچکتر می باشد.

کلمات کلیدی: ساخت و ساز، فروش خانه های کلنگی، واحدهای مسکونی، بازار مسکن، قیمت املاک، قیمت ملک و ساختمان، خرید خانه، خرید و فروش ملک، فعالان بازار مسکن، بازار املاک، خرید خانه، قیمت خانه

منبع خبرادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:27 ق.ظ - روز سه شنبه 2 خرداد 1396    |  

 

بخش بزرگ معاملات مسکن ماه گذشته کدام است؟

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

معاملات مسکن و خرید و فروش خانه های مسکونی و آپارتمان های مسکونی در ماه های گذشته دارای رشد بوده استو باید در نظر داشته باشیم حجم قابل توجهی از معاملات ملکی و خرید و فروش واحدهای مسکونی و املاک مسکونی مربوط به خانه اولی ها می باشد.

با افزایش وام مسکن و تسهیلات ملکی تعداد بیشتری از افراد جامعه توانایی خرید و فروش خانه را پیدا کردند. افراد زیادی با استفاده از تسهیلات مسکن در صندوق پس انداز مسکن یکم با قدرت بالاتری وارد بازار معاملات ملکی شدند.

وام مسکن و تسهیلات ملکی توانست بخش زیادی از بازار مسکن را تحت تاثیر خود قرار بدهد. بسیاری از افراد که در صنعت ساختمان مشغول به فعالیت هستند به این مهم اذعان دارند که افزایش قدرت خرید متقاضیان مسکن کوتاه رین راه برای ایجاد تحرک در بازار معاملات ملکی می باشد.

وقتی خریداران مسکن بتوانند خانه مسکونی و ملک مسکونی مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تری خریداری نمایند، می توانند به سمت خرید خانه های متراژ پایین و نوساز حرکت کنند. این امر سبب می شود ساخت و ساز واحدهای مسکونی و املاک مسکونی مجدد رونق بگیرد و تعداد زیادی از این املاک در مدت زمانی کوتاه مورد معامله قرار بگیرند.

کلمات کلیدی: معاملات مسکن، خرید و فروش خانه های مسکونی، آپارتمان های مسکونی، بازار مسکن، وام مسکن و تسهیلات ملکی، ساخت و ساز واحدهای مسکونی و املاک مسکونی، افزایش قدرت خرید متقاضیان مسکن

منبع خبرادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:25 ق.ظ - روز سه شنبه 2 خرداد 1396    |  

 

انتظار رونق غیر تورمی در بازار مسکن بالا گرفت

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

انتخابات ریاست جمهوری بیش از هر چیز اعتماد مردم را به دولت یازدهم نشان داد. وظیفه ی دولت دوازدهم و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی و املاک مسکونی برنامه ریزی شده و منطقی بالا رفت.

ایجاد رشد غیر تورمی در بازار مسکن از جمله مهم ترین دستاوردهایی است که از دولت انتظار می رود برای مردم ایجاد نماید. تامین مسکن برای اقشار ضعیف جامعه از جمله مهم ترین شعادهای انتخاباتی ریاست جمهوری بود.

در رابطه با چگونگی تحقق این هدف کمتر صحبت به میان آمد. دولت تدبیر و امید در حوزه مسکن و ساخت و ساز واحدهای مسکونی و املاک مسکونی در آن باید بتواند امیدی را که 23 میلیون و 500 هزار ایرانی به آن داشته اند برآورده سازد.

برای 4 سال آینده دولت تدبیر و امید باید قادر باشد انتظار خانه دار شدن خانواده های ایرانی را برآورده سازد. باید این انتظار از 12 سال به 8 سال کاهش پیدا کند و با ایجاد تسهیلات ملکی مناسب و برنامه ریزی های منسجم برای تولید مسکن و ملک مسکونی، امید آنها را بیش از پیش برآورده سازد.

بررسی های تقاضای ملکی در سال برای خانواده های ایرانی عدد 1 میلیون مسکن و ملک مسکونی را نشان می دهد. دولت باید بتواند این تعداد واحد مسکونی را به بهترین نحو ممکن در اختیار آنان قرار بدهد.

کلمات کلیدی: انتخابات ریاست جمهوری، مسکن و ملک مسکونی، واحد مسکونی، تقاضای ملکی، تسهیلات ملکی، تولید مسکن و ملک مسکونی، حوزه مسکن، ساخت و ساز واحدهای مسکونی و املاک مسکونی

منبع خبر

 ادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:24 ق.ظ - روز سه شنبه 2 خرداد 1396    |  

 

افزایش 700 درصدی قیمت زمین و مسکن

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

قیمت زمین مسکونی و ملک مسکونی با انجام سیاست های نادرست دولت نهم و دهم تا 700 درصد رشد داشته است. بسیاری از دست اندرکاران صنعت ساختمان بر این باور هستند که ساخت و ساز آپارتمان های مسکونی و واحدهای مسکونی مسکن مهر اشتباه بوده است.

پروژه مسکونی مسکن مهر از جمله پروژه های بزرگی می باشد که دارای نواقص زیادی بوده است. با پایان پافتن دولت یازدهم ساخت و یاز آپارتمان های مسکونی و واحدهای مسکونی مسکن مهر نیز رو به اتمام می باشد. باید در نظر داشته باشیم نتیجه ی انتخابات ریاست جمهوری تاثیر زیادی بر روند ساخت و ساز این واحدهای مسکونی داشته است.

با مشخص شدن دولت دوازدهم ساخت آپارتمان های مسکونی مسکن مهر سرعت بیشتری خواهد گرفت و تعداد زیادی از این واحدهای مسکونی در مدت زمانی کوتاه به بهره برداری خواهند رسید.

برنامه های دولت دوازدهم در حوزه مسکن مجدد امکان اجرایی شدن خواهد داشت و دست دولت برای داشت دید بلندمدت نسبت به این برنامه ها بیشتر خواهد شد.

البته برنامه هایی که دولت تاکنون برای پیشبرد اهداف در حوزه ی مسکن داشته است از جمله افزایش وام مسکن از 20 میلیون به 160 میلیون تومان توانسته است تحرک خوبی در بازار خرید و فروش مسکن در کوتاه مدت ایجاد نماید.

کلمات کلیدی: قیمت زمین مسکونی و ملک مسکونی، صنعت ساختمان، واحدهای مسکونی مسکن مهر، ساخت آپارتمان های مسکونی مسکن مهر، خرید و فروش مسکن، حوزه مسکن، واحدهای مسکونی

 ادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:22 ق.ظ - روز سه شنبه 2 خرداد 1396    |  

 

از سال 84 تا 92 قیمت زمین چه مقدار افزایش داشته است؟

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

جهش قیمت مسکن و افزایش قیمت آپارتمان های مسکونی و واحدهای مسکونی از جمله معضلاتی است که مردم با آن موجه هستند.  از سال 1384 تا 1392 افزایش قیمت مسکن بی سابقه ای را تجربه کردیه ایم به گونه ای که آثار آن برای مدت ها در بازار مسکن باقی خواهد ماند.

تعداد زیادی از املاک مسکونی و واحدهای مسکونی در طی این سال ها خرید و فروش شده اند. افزایش قیت 700 درصدی را برای معاملات ملکی در این مدت زمان مشاهده می کنیم. به گونه ای که قیمت زمین از متری 640 هزار تومان در سال 84 به متری 5 میلیون و 500 هزار تومان برای شهر تهران رسید.

این اعداد 8.6 برابر افزایش قیمت زمین مسکونی را طی این سال ها نشان می دهد که در نوع خود بی نظیر می باشد و به همین دلیل نیز قدرت خرید مردم برای تهیه ملک مسکونی و ساختمان مسکونی به شدت پایین آمد.

بسیاری از دست اندرکاران صنعت ساختمان بر این نکته ایراد وارد می کنند که دستاوردهای دولت یازدهم در مسکن و حوزه مسکن ناچیز بوده است. باید در نظر داشت این نوع از افزایش قیمت ها برای املاک مسکونی و ساختمان های مسکونی دارای آثار بلند مدت زیادی می باشد.

متقاضیان واقعی بازار مسکن توان خرید آپاتمان های مسکونی نوساز با متراژ خوب را ندارند و به همین دلیل است که تعداد زیادی از آنها به خرید مسکن و ساختمان های مسکونی کوچک متراژ و غیر نوساز روی می آورند. تلاش دولت برای ساخت واحدهای مسکونی متناسب با توان خرید مردم و تقاضای بازار مسکن می باشد.

کلمات کلیدی: جهش قیمت مسکن، افزایش قیمت آپارتمان های مسکونی، واحدهای مسکونی، املاک مسکونی، ختمان های مسکونی کوچک متراژ، خرید مسکن، ساخت واحدهای مسکونی

منبع خبرادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:19 ق.ظ - روز سه شنبه 2 خرداد 1396    |  

 

وام مسکن 200 میلیون تومانی در سال 96

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

شورای پول و اعتبار مرجعی است که سقف وام مسکن و تهلات اعطایی برای خرید مسکن را تعیین می ماید. بسیاری از زوجین و متقاضیان خرید مسکن و ملک مسکونی با استفاده از تسهیلات مسکن می توانند برای خرید خانه و خرید ملک مسکونی مورد نظر خود اقدام نمایند.

با اعلام جدید شورای پول و اعتبار مبنی بر تسهیلات مسکن 200 میلیون تومانی برای زوجین، می توان انتظار تحول بزرگی را در بازار مسکن و بازار معاملات ملکی داشت.

یک تصمیم دیگر برای خرید مسکن که مربوط به همین مرجع می باشد این است که به غیر از بانک مسکن، کلیه ی بانک های خصوصی و تجاری اجازه ی اعطای وام مسکن با مبالغ 60، 80 و 100 میلیون تومان را خواهند داشت.

پرداخت وام مسکن با شرایط خوب یکی از دلایل مهمی است که می تواند خروج از رکود مسکن و افزایش خرید و فروش ملک مسکونی را در بازار مسکن به دنبال داشته باشد. خرید آپارتمان های مسکونی و املاک مسکونی با شرایط خوب تسهیلات بانک مسکن، بهبود خواهد یافت.

وام مسکن می توان کمک بزرگی برای خرید خانه و تهیه ملک مسکونی بسیاری از جوانان باشد که امکان خرید خانه مورد نظر خود را به صورت نقدی ندارند و تلاش می کنند تا با استفاده از تسهیلات ملکی برای این مهم اقدام نمایند.

کلمات کلیدی: متقاضیان خرید مسکن و ملک مسکونی، تسهیلات مسکن، خرید خانه و خرید ملک مسکونی، شورای پول و اعتبار، بازار مسکن، بازار معاملات ملکی، اعطای وام مسکن، پرداخت وام مسکن، افزایش خرید و فروش ملک مسکونی، خروج از رکود مسکن

منبع خبرادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:50 ب.ظ - روز دوشنبه 25 اردیبهشت 1396    |  

 

وابستگی صنایع به صنعت ساختمان و مسکن

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

صنایع بسیاری در ایران یافت می شوند که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با صنعت ساختمان و خرید و فروش ملک مسکونی در ارتباط هستند. تعداد واحدهای مسکونی، آپارتمان های مسکونی و در کل منازل مسکونی که خرید و فروش می شوند، تقش بسزایی بر پایداری و یا عدم ثبات دیگر صنایع دارند.

102 صنعت به صنعت ساختمان وابسته هستند. در واقع باید بدانیم رونق مسکن و رکود مسکن می توانند بر ایجاد بازار مطلوب بر دیگر صنایع تاثیرگذار باشند. تعداد واحدهای مسکونی و املاک مسکونی می توانند رونق و رکود دیگر صنایع را سبب شوند.

امروزه تولیدات آهن آلات، سیمان، آجر، شیرآلات ساختمانی،کاشی و سرامیک، لوله و اتصالات، شیشه و بسیاری از صنایع دیگر هم تاثیر می گذارند و بازار معاملات ملکی و میزان خرید و فروش مسکن می تواند تاثیر زیادی بر یان امر داشته باشد.

30 درصد از تولید ملی مربوط به بخش مسکن و خرید و فروش املاک مسکونی می باشد. در قیاس با دیگر کشورها می توانیم به این نتیجه برسیم که نقش بازار مسکن و صنعت ساختمان بر تولید ملی 3 تا 4 برابر دیگر کشورها می باشد.

کاهش بیکاری و افزایش اشتغال در بخش مسکن می تواند از عوامل مهمی باشد که در صنعت ساختمان موثر است. انبوه سازی مسکن، خرید و فروش خانه های مسکونی و آپارتمان های مسکونی، میزان ساخت و ساز آپارتمان در بازار مسکن، همگی از جمله عواملی هستند که می توانند بر چگونگی آینده بازار معاملات ملکی و بازار مسکن موثر باشند.

کلمات کلیدی: صنعت ساختمان، رونق مسکن و رکود مسکن، واحدهای مسکونی، املاک مسکونی، بازار معاملات ملکی، میزان خرید و فروش مسکن، خرید و فروش املاک مسکونی، بازار مسکن، اشتغال در بخش مسکن، انبوه سازی مسکن، بازار معاملات ملکی

منبع خبرادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:48 ب.ظ - روز دوشنبه 25 اردیبهشت 1396    |  

 

هزینه هایی که برای ساختمان مسکونی پیش می آید

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

ساختمان مسکونی و آپارتمان مسکونی می توانند بعد از خریداری برای ساکنین واحدهای مسکونی و خریداران مسکن، هزینه هایی را به وجود بیاوند. دقت به این مهم باعث خواهد شد افراد برای تهیه ملک مسکونی و خرید آپارتمان مورد نظر خود در ابتدای معامله ملکی دقت بیشتری داشته باشند.

خرید و فروش ملک مسکونی و آپارتمان مسکونی در ابتدای امر باید با توجه به سن ساختمان مسکونی انجام شود. هر چه سال ساخت آپارتمان و ملک مسکونی مورد نظر بیشتر باشد، هزینهه ای بیشتری را ممکن است به خریدار مسکن تحمیل نماید.

کیفیت مصالح ساختمانی استفاده شده بسیار مهم است. مصالح ساختمانی که برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی و نمای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند دارای عمر متفاوتی هستند و می توانند حتی در کوتاه مدت دچار آسیب شوند.

کیفیت شیرآلات ساختمانی بسیار مهم است. هر چه شیرآلات ساختمانی برای آپارتمان مسکونی دارای کیفیت بالاتری باشند، دیرتر هزینه هایی را به خریدار مسکن ایجاد می کنند.

در هنگام خرید ساختمان مسکونی و آپارتمان مسکونی باید توجه داشته باشیم به وسایل سرمایشی و گرمایشی ملک مسکونی دقت داشته باشیم. اگر این وسایل در هر واحد مسکونی دچار آسیب شوند می توانند هزینه های زیادی را برای خریدار مسکن به وجود بیاورند.ادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:47 ب.ظ - روز دوشنبه 25 اردیبهشت 1396    |  

 

هزاران معامله ملکی در اردیبهشت 96

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

بازار خرید و فروش مسکن و ملک مسکونی طی زمان های مختلف دچار تغییر و تحولات زیادی می شود. بسیاری از زمان ها ما شاهد افزایش خرید و فروش مسکن و یا رکود در بازار مسکن هستیم. عوامل سیاسی نیز بر بازار مسکن تاثیرگذار هستند و می توانند رکود بازار مسکن و یا رونق مسکن را سبب شوند.

از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر میزان معاملات مسکن در بازار ملک مسکونی، انتخابات ریاست جمهوری می باشد. انتخابات ریاست جمهوری 96 باعث شده است بسیاری از افراد برای خرید و فروش مسکن و معاملات ملکی دست نگه دارند و تلاش نمایند تا معمالات ملکی خود را بعد از انتخابات و با ایجاد ثبات در بازار مسکن انجام دهند.

در حال حاضر تعداد خرید و فروش منازل مسکونی و آپارتمان های مسکونی در اردیبهشت ماه 96 بیش از 3 هزار واحد مسکونی و ملک مسکونی عنوان شده است. سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، تعداد معاملات ملکی گفته شده را ثبت نموده است.

جالب است 22 منطقه تهران از معاملات ملکی سهم داشته اند. خرید و فروش آپارتمان های مسکونی، خانه های مسکونی و در کل منازل مسکونی در مناطق 22 گانه پایتخت انجام شده است. با توجه به اینکه بازار ملک در فروردین ماه نیمه تعطیل بوده است، حجم خوبی از معاملات مسکن را شاهد بوده ایم.

قیمت آپارتمان های مسکونی و خانه های مسکونی در سال 96 نسبت به سال گذشته، تغییر جهشی و زیادی نداشته است. بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که بعد از انتخابات وارد فاز پیش رونق مسکن می شویم و در نیمه ی دوم از سال رونق مسکن را شاهد خواهیم بود.

کلمات کلیدی: میزان معاملات مسکن، بازار ملک مسکونی، انتخابات ریاست جمهوری، خرید و فروش مسکن و معاملات ملکی، ثبات در بازار مسکن، خرید و فروش منازل مسکونی، آپارتمان های مسکونی، سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، منازل مسکونی، بازار ملک، خانه های مسکونی

منبع خبرادامه مطلب


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:45 ب.ظ - روز دوشنبه 25 اردیبهشت 1396    |  

 

تعداد صفحات :42   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >  
استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.