جستجو در وبلاگ

درباره ما

آخرين مطالب

بایگانی

آمار وبلاگعوامل موثر بر رونق مسکن

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

رییس اتحادیه مشاورین املاک و بسیاری از کارشناسان مسکن و سازندگان مسکن بر این باور هستند که رونق مسکن و افزایش خرید و فروش ملک مسکونی و آپارتمان های مسکونی در نتیجه ی عوامل متعدد بیشماری است که بر بازار مسکن و بازار معاملات ملکی سایه می افکند.

از مهم ترین عواملی که رییس اتحادیه مشاورین املاک بدان اشاره می نماید، امکان خرید و فروش مسکن به صورت آسان برای مردم است. از مهمترین عواملی که اخیرا به رشد این امر کمک کرده است و توانسته است آن را حرفه ای به پیش ببرد، سایت های املاک و سایت های خرید و فروش مسکن می باشند.

اصلاح سیاست های پولی و بانکی، از دیگر عوامل مهم دیگر می باشد. بسیاری از کارشناسان مسکن بر این باور هستند که سیاست های پولی و مالی بانک ها از جمله بانک مسکن برای اعطای تسهیلات مسکن و وام مسکن دارای مشکل می باشد.

نرخ سود بالای تسهیلات مسکن و زمان بازپرداخت کم از عواملی است که متقاضیان مسکن را برای اخذ وام مسکن ترغیب نمی نماید و باعث می شود آنها سیاست های متفاوتی را در پیش بگیرند. افزایش قدرت خرید مردم می تواند پایانی برای رکود مسکن باشد و به رونق بلند مدت مسکن کمک نماید.

استقبال سرمایه گذاران از بازار مسکن، دلیل عمده ی دیگری برای رونق مسکن می باشد. رونق در بازار مسکن در نتیجه ی استقبال بازار سرمایه گذار از بازار معاملات ملکی حاصل می شود. یکی از مهم ترین عوامل که بر این فاکتور موثر است آن است که بازار مسکن برای سرمایه گذاران دارای جذابیت باشد. اعطای تسهیلات مسکن و وام مسکن و ایجاد شرایط مساعد برای این افراد می تواند در پیشبرد این امر کمک نماید.
نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:34 ب.ظ - روز دوشنبه 25 اردیبهشت 1396    |  

 

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.