جستجو در وبلاگ

درباره ما

آخرين مطالب

بایگانی

آمار وبلاگوابستگی صنایع به صنعت ساختمان و مسکن

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

صنایع بسیاری در ایران یافت می شوند که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با صنعت ساختمان و خرید و فروش ملک مسکونی در ارتباط هستند. تعداد واحدهای مسکونی، آپارتمان های مسکونی و در کل منازل مسکونی که خرید و فروش می شوند، تقش بسزایی بر پایداری و یا عدم ثبات دیگر صنایع دارند.

102 صنعت به صنعت ساختمان وابسته هستند. در واقع باید بدانیم رونق مسکن و رکود مسکن می توانند بر ایجاد بازار مطلوب بر دیگر صنایع تاثیرگذار باشند. تعداد واحدهای مسکونی و املاک مسکونی می توانند رونق و رکود دیگر صنایع را سبب شوند.

امروزه تولیدات آهن آلات، سیمان، آجر، شیرآلات ساختمانی،کاشی و سرامیک، لوله و اتصالات، شیشه و بسیاری از صنایع دیگر هم تاثیر می گذارند و بازار معاملات ملکی و میزان خرید و فروش مسکن می تواند تاثیر زیادی بر یان امر داشته باشد.

30 درصد از تولید ملی مربوط به بخش مسکن و خرید و فروش املاک مسکونی می باشد. در قیاس با دیگر کشورها می توانیم به این نتیجه برسیم که نقش بازار مسکن و صنعت ساختمان بر تولید ملی 3 تا 4 برابر دیگر کشورها می باشد.

کاهش بیکاری و افزایش اشتغال در بخش مسکن می تواند از عوامل مهمی باشد که در صنعت ساختمان موثر است. انبوه سازی مسکن، خرید و فروش خانه های مسکونی و آپارتمان های مسکونی، میزان ساخت و ساز آپارتمان در بازار مسکن، همگی از جمله عواملی هستند که می توانند بر چگونگی آینده بازار معاملات ملکی و بازار مسکن موثر باشند.

کلمات کلیدی: صنعت ساختمان، رونق مسکن و رکود مسکن، واحدهای مسکونی، املاک مسکونی، بازار معاملات ملکی، میزان خرید و فروش مسکن، خرید و فروش املاک مسکونی، بازار مسکن، اشتغال در بخش مسکن، انبوه سازی مسکن، بازار معاملات ملکی

منبع خبر
نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:48 ب.ظ - روز دوشنبه 25 اردیبهشت 1396    |  

 

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.