جستجو در وبلاگ

درباره ما

آخرين مطالب

بایگانی

آمار وبلاگاز سال 84 تا 92 قیمت زمین چه مقدار افزایش داشته است؟

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

جهش قیمت مسکن و افزایش قیمت آپارتمان های مسکونی و واحدهای مسکونی از جمله معضلاتی است که مردم با آن موجه هستند.  از سال 1384 تا 1392 افزایش قیمت مسکن بی سابقه ای را تجربه کردیه ایم به گونه ای که آثار آن برای مدت ها در بازار مسکن باقی خواهد ماند.

تعداد زیادی از املاک مسکونی و واحدهای مسکونی در طی این سال ها خرید و فروش شده اند. افزایش قیت 700 درصدی را برای معاملات ملکی در این مدت زمان مشاهده می کنیم. به گونه ای که قیمت زمین از متری 640 هزار تومان در سال 84 به متری 5 میلیون و 500 هزار تومان برای شهر تهران رسید.

این اعداد 8.6 برابر افزایش قیمت زمین مسکونی را طی این سال ها نشان می دهد که در نوع خود بی نظیر می باشد و به همین دلیل نیز قدرت خرید مردم برای تهیه ملک مسکونی و ساختمان مسکونی به شدت پایین آمد.

بسیاری از دست اندرکاران صنعت ساختمان بر این نکته ایراد وارد می کنند که دستاوردهای دولت یازدهم در مسکن و حوزه مسکن ناچیز بوده است. باید در نظر داشت این نوع از افزایش قیمت ها برای املاک مسکونی و ساختمان های مسکونی دارای آثار بلند مدت زیادی می باشد.

متقاضیان واقعی بازار مسکن توان خرید آپاتمان های مسکونی نوساز با متراژ خوب را ندارند و به همین دلیل است که تعداد زیادی از آنها به خرید مسکن و ساختمان های مسکونی کوچک متراژ و غیر نوساز روی می آورند. تلاش دولت برای ساخت واحدهای مسکونی متناسب با توان خرید مردم و تقاضای بازار مسکن می باشد.

کلمات کلیدی: جهش قیمت مسکن، افزایش قیمت آپارتمان های مسکونی، واحدهای مسکونی، املاک مسکونی، ختمان های مسکونی کوچک متراژ، خرید مسکن، ساخت واحدهای مسکونی

منبع خبر
نظرات (0) نويسنده : - ساعت 10:19 ق.ظ - روز سه شنبه 2 خرداد 1396    |  

 

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.