جستجو در وبلاگ

درباره ما

آخرين مطالب

بایگانی

آمار وبلاگطراحی ساختمان های مقاوم در برابر زلزله

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

به طور کلی ساختمان های به شکل های مختلفی طراحی می شوند و این ساختمان ها شامل انواعی از ساختمان های اسکلت دارد و برخی از انواع ساختمان های بدون اسکلت می باشند. ساختمان هایی اسکلت دارد که خود به چند شکل مختلف طراحی می شوند و دارای سازه هایی مقاوم در برابر زلزله و یا سازه هایی می باشند که در برابر زلزله مقاوم نیستند.

ساختمان اسکلت دار فلزی یا بتنی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر عواملی مانند زلزله مقاوم باشند و پیش بینی در مقابل زلزله و عواملی از این قبیل برای آنها از قبل وجود دارد و می توان این نوع از ساختمان ها را در انواع مسکونی پیدا کرد.

یکی از فاکتورهای معم در هر ساختمان داشتن ایمنی و مقاومت در این ساختمان ها می باشد و مخصوصا برای ساختمان و سازه هایی که به صورت تخصصی طراحی می شوند و هر نوع کاربری که داشته باشند رعایت نکات ایمنی مسئله ای حائز اهمیت می باشد.

اگر ساختمان به شکل مقاوم در برابر زلزله طراحی شود دیگر نباید نگران عواملی از این قبیل برای از هم پاشیدن و یا از بین رفتن ساختمان بود و در مورد انواع ساختمان ها از یک طبقه تا برج های مسکونی چند طبقه این امر حاکم می باشد و باید برای هر کدام از این سازه ها عوامل تخصصی اجرا شود تا در نهایت یک سازه خوب و کارشناسی به شکلی مناسب خلق گردد.


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 11:53 ب.ظ - روز دوشنبه 12 تیر 1396    |  

 

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.