جستجو در وبلاگ

درباره ما

آخرين مطالب

بایگانی

آمار وبلاگکاهش نرخ تورم و کنترل قیمت صنعت مسکن

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

با کاهش سرمایه ساخت آپارتمان های مسکونی و خارج شدن نقدینگی از بخش صنعت مسکن می توان گفت که ساخت واحدهای مسکونی کاهش پیدا می کند. بازار صنعت مسکن و دلار با یکدیگر در ارتباط هستند.

به طور کلی می توان بیان نمود، زمانی که سرمایه هایی که برای ساخت آپارتمان ها  و واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده اند از بخش مسکن خارج شده و وارد بخش های دیگر شود، انبوه سازان و مهندسین در بخش ساخت واحدهای مسکونی کم کار می شوند.

سرمایه گذاری در بخش خرید دلار و کاهش سرمایه در بخش صنعت مسکن می تواند از دلایل کاهش ساخت آپارتمان های مسکونی و گران شدن واحدهای مسکونی باشد.

یکی از مواردی که می تواند بخش صنعت مسکن را رونق بخشد، افزایش سرمایه و نقدینگی در بخش صنعت مسکن و ساخت آپارتمان های مسکونی با کنترل نرخ تورم است. دولت تا حدودی می تواند در بخش رونق صنعت مسکن تاثیر گذار باشد اما نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این موضوع می باشد که کنترل تورم نیازمند زمانی طولانی می باشد.

رونق بخش صنعت مسکن و ساخت واحدهای مسکونی نیازمند وجود زمین های حاصل خیز برای ساخت واحدهای مسکونی و کاهش نرخ سودهای بانکی می باشد. که این مسائل نیازمند گذشت زمان است و به زودی قابل حل نخواهد بود.

با وجود تمام مشکلاتی که در بخش صنعت مسکن و ساخت واحدهای مسکونی وجود دارد، می توان گفت که دولت در تلاش است تا موانع سرمایه گذاری در بخش مسکن و ساخت واحدهای مسکونی را از بین ببرد.

بهبود قوانین و مقررات در بخش مسکن و ساخت واحدهای مسکونی، همچنین آماده سازی زمین های مناسب برای ساخت واحدهای مسکونی از جمله سیاست های دولت در بخش مسکن و رونق اقتصادی کشور می باشد که به زمانی طولانی نیاز دارد.


نظرات (0) نويسنده : - ساعت 11:57 ب.ظ - روز دوشنبه 12 تیر 1396    |  

 

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.