جستجو در وبلاگ

درباره ما

آخرين مطالب

بایگانی

آمار وبلاگخالی ماندن واحدهای مسکونی در سکونتگاه های نابه سامان

به گزارش وبلاگ خرید فروش اجاره املاک

 واحدهای مسکونی زیادی در سکونتگاه های نا به سامانی که در خارج از شهر هستند، وجود دارد. در حاشیه شهرها در حال حاضر 5.5 میلیون آپارتمان های مسکونی خالی واقع شده است. که به دلیل عدم دسترسی به امکانات رفاهی و شهری طرفداران چندانی ندارد.

گران بودن قیمت زمین در مراکز شهرها را می توان از جمله دلایل ساخت واحدهای مسکونی در حاشیه شهرها و مناطق نا به سامان دانست. در مناطق شهری بسیاری از آپارتمان های مسکونی به دلیل بالا بودن قیمت خرید و یا اجاره تا حدود زیادی خالی می باشد.

 افزایش جمعیت و مهاجرت تعداد زیادی از خانوارها به شهرهای بزرگ در قیمت آپارتمان های مسکونی واقع در مراکز شهر بی تاثیر نیست. پروژه های ساخت مسکن مهر نتوانست مشکلات مسکن اقشار کم درآمد را حل کند.

از دلایل خالی ماندن واحدهای مسکن مهر را می توان ساخته شدن مجتمع های مسکن مهر در سکونتگاه های نابه سامان دانست. ساخت واحدهای مسکونی مهر در حاشیه شهرها نتوانست نیاز خانوارها را برای داشتن خانه های مسکونی با امکانات کافی رفع کند.

دولت جدید با توجه به باز آفرینی شهری سعی کرده است که امکانات لازم برای زندگی را در حاشیه شهرها برای ساکنین مجتمع های مسکونی فراهم آورد. سیاست باز آفرینی در تلاش است تا مناطقی که سکونتگاه های غیر رسمی هستند را بررسی کند و بتواند امکانات بیشتری را برای ساکنین مجتمع های مسکونی در حاشیه شهر ها فراهم آورد.

ساخت آپارتمان های مسکونی در حاشیه شهرها با در اختیار داشتن امکانات کافی می تواند در کاهش رکود مسکن تاثیر گذار باشد. علاوه بر این می توانیم شاهد آلودگی کمتر در داخل شهر ها باشیم ضمن این که با ترافیک های سنگین هم مواجه نخواهیم شد.
نظرات (0) نويسنده : - ساعت 01:23 ق.ظ - روز شنبه 24 تیر 1396    |  

 

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.