جستجو در وبلاگ

درباره ما

آخرين مطالب

بایگانی

آمار وبلاگتقارن در چيدمان وسايل خانه هاي مسكوني با سبك معماري سنتي

به گزارش وبلاگ خرید فروش آپارتمان و خانه

سبك معماري سنتي به كار گرفته شده در خانه هاي مسكوني با قدمت زياد داراي ويژگي هاي منحصر به فردي مي باشد. معماري سنتي ايراني كه نشان دهنده هنر كشور مي باشد بسيار ارزشمند است.

در معماري سنتي خانه هاي مسكوني و بناهاي قديمي با قدمت زياد، انتخاب وسايلي كه در فضاي داخلي خانه هاي مسكوني به كار گرفته شده است نشان دهنده معماري به كار گرفته شده با سبك سنتي مي باشد.

 معماري سنتي ايراني در خانه هاي ويلايي قديمي براي چيدمان وسايل و مبلمان از تقارن استفاده مي كند. ايجاد تقارن در چيدمان وسايل به كار گرفته شده در خانه هاي مسكوني با قدمت زياد بازگو كننده معماري سنتي ايراني مي باشد.

در سبك معماري سنتي ايراني استفاده از فرش به فراواني در خانه هاي مسكوني با سن بناي زياد ديده مي شود. استفاده از فرش هايي كه داراي نقش و نگار سنتي هستند در تمامي اتاق هاي خانه هاي مسكوني قديمي رواج دارد.

انتخاب نوع وسايلي كه در خانه هاي مسكوني قديمي مورد استفاده قرار مي گرفت همراه با نوع چيدمان آن مي تواند ويژگي هاي معماري سنتي به كار رفته در فضاي داخلي را به خوبي بيان كند.

در معماري سنتي ايراني نيز همانند معماري مدرن ويژگي سادگي در انتخاب وسايل و نوع چيدمان به چشم مي خورد. در خانه هاي مسكوني با قدمت زياد از وسايل تزئيني در خانه هاي مسكوني به ندرت استفاده مي كردند.

طراحي دكوراسيون داخلي خانه هاي مسكوني قديمي با ايجاد سادگي متفاوت در فضاي داخلي رنگ و بويي ايراني به خانه هاي مسكوني مي بخشد.

 مي توان بيان كرد كه سادگي سبك هاي معماري  امروزي در خانه ها و آپارتمان هاي مسكوني با تغييرات متفاوت بر گرفته از معماري سنتي ايراني است. متاسفانه امروزه در كمتر خانه اي ديده مي شود كه سبك معماري سنتي ايراني در آن به كار گرفته شده باشد.
نظرات (0) نويسنده : - ساعت 02:52 ب.ظ - روز جمعه 30 تیر 1396    |  

 

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.